Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kurs językowy w Niemczech


Sama szkoła  językowa znajduje się na malowniczej ulicy Kasztanowej - a był to czas kwitnienia kasztanów co dodawało jej uroku. GLS położona jest w historycznym centrum Berlina - dzielnicy Prenzlauer Berg - przed stu laty dzielnica ludzi biednych, po II. Wojnie Światowej dzielnica ta była komunistyczna - w czasach NRD mieszkali tu artyści i intelektualiści, zaś po upadku muru w Berlinie, uważana jest za najbardziej kultową w mieście. 

 

Pani Gabriela w szkole GLS nie tylko nabyła wiedzę ale także mogła obserwować nowoczesne metody nauczania oraz wykorzystywać do zdobywania wiadomości ciekawe pomoce dydaktyczne. Zawarła nowe znajomości z ludźmi z różnych stron świata - od Nowej Zelandii poprzez Tajlandię do Stanów Zjednoczonych. Poznała wielokulturowość stolicy Niemiec oraz ciekawe zabytki i miejsca. Zakwaterowana była u rodziny niemieckiej, gdzie mogła dodatkowo szlifować naukę języka poprzez codzienne rozmowy.

Po zajęciach naturalnie zwiedzała Berlin, a w szczególności: Bramę Branderburską, Katedrę Berlińską, kościół Pamięci, Plac Żandarmerii z przepięknymi katedrami: Niemiecką i  Francuską, Pałac Charlottenburg, East Site Gallery – graffiti na pozostałościach muru berlińskiego, Reichstag.

Korzystając z pogody odpoczywała w przepięknym Parku Viktorii a także na łąkach starego lotniska Tempelhof. Oprócz wielu „kultowych” miejsc z Berlinie zwiedziła także pobliski Poczdam.

 

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka

 

 

 

Wersja XML